Poznaj sprężyny lepiej

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się wokół siebie, aby wymienić co najmniej kilka przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny znajdują się wszędzie? Wystarczy porozglądać się wokół siebie, aby wymienić przynajmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest malutka, lecz bardzo istotna.

Jak zająć dziecko w pochmurny dzień? Sprężyny!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, by wskazać”wyliczyć przynajmniej parę rzeczy, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy pomyśleć, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.

Zdjęcia z powietrza przedstawiają się w nieprawdopodobny sposób

Jeśli w konkretnym miejscu dzieją się jakieś fajne zabawy, na których zjawia się naprawdę mnóstwo ludzi, to niejednokrotnie pomysłodawcy chcą, żeby te wszystkie masy zostały jak najlepiej uwiecznione, tak żeby każdy widział, jak wielkim powodzeniem cieszy się przygotowana przez nich zabawa. Przez to właśnie tak często teraz jest wynajmowane wideofilmowanie z powietrza. Dawniej żeby mogło się ono odbyć, warto było zamówić jakiś samolot, który miał szansę latać na dość niskich pułapach, dzisiaj starczy okupić się w właściwe urządzenia.