Poznaj sprężyny lepiej

Czy odnotowaliście fakt, iż sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Trzeba tylko porozglądać się wokół siebie, aby wymienić co najmniej kilka przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny znajdują się wszędzie? Wystarczy porozglądać się wokół siebie, aby wymienić przynajmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest malutka, lecz bardzo istotna.

Jak zająć dziecko w pochmurny dzień? Sprężyny!

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny są w całym naszym domu? Wystarczy porozglądać się dookoła, by wskazać”wyliczyć przynajmniej parę rzeczy, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby w ramach rozrywki możemy pomyśleć, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.