Czym się zajmuje branża hutnicza?

Wyroby hutnicze określane są wszelkiego typu produkty otrzymywane ze stali i różnego typu stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też często usługi z dziedziny metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Za przykład takich produktów mogą posłużyć blachy (przypatrz się ofercie blach ocynkowanych) walcowe. Mogą być one typowej grubości albo też wykonanej na zamówienie konkretnego klienta. Blachy tego rodzaju mogą mieć rozmaite, zaczynając od cienkich, których grubość może sięgać nawet dwóch milimetrów, ale również istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o dużo grubszym przekroju, sięgających nawet stu pięćdziesięciu milimetrów.

Blachy (polecana oferta blach stalowych: www.aner.com.pl/kategorie/blachy) walcowane są na gorąco i mogą występować w kształtach takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących takiego rodzaju wyroby ma w swojej ofercie kilka typów chemicznego obrobienia określonego materiału, w zależności od jego specyfiki i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są blachy trudnościeralne czy też blachy kawałkowe a więc blachy o wyjątkowej wytrzymałości – czytaj o blachach kawałkowych.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem wyrobów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy walcowane na zimno. Przeznaczenie ich jest związane z formowaniem. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Stosuje się je do elewacji oraz w trakcie budowania, zarówno do produkcji rynien, jak i do metalowych konstrukcji ochronnych.

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją stali i wyrobów z metalu stanowią grunt dla wielu innych branż przemysłu. Wyroby tego rodzaju są wykorzystywane do produkcji niemalże wszystkich urządzeń i maszyn i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: stal borowa) ma miejsce między innymi do branży górniczej, gdzie niezwykła twardość metali wpływa korzystnie na to, że sprzęty górnicze posiadają większą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów podczas realizowania prac górniczych.

Inną branżą, do jakiej sprzedaje się takiego rodzaju wyroby jest oczywiście budownictwo. Różnorodne pręty żebrowane i zbrojenia betonu stanowią podstawę dla bezpiecznie wykonanych prac budowlanych. W dzisiejszych czasach ponadto buduje się ze stali całe fabryki i potężne konstrukcje. Wyroby stalowe mają również ogromne zastosowanie podczas produkcji dużych maszyn i dźwigów.

Bardzo ważnym odbiorcą jest również przemysł zbrojeniowy. W dzisiejszych czasach sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla wielu branż i gałęzi przemysłu.