Jaką metodą się wyróżnić z tłumu?

Żyjemy w okresie, którym trudno się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – dostajemy tak wiele nowych wiadomości, iż nie starcza nam siły i chęci, żeby przyswoić to wszystko. Jesteśmy w stanie zapoznać się z daną informacją, a za chwilę o niej zapomnieć. Ta powierzchowność, to „muskanie” po tafli informacyjnego zbiornika jest bardzo charakterystyczne, dla czasów, w których przyszło nam żyć. Wystarczy zajrzeć na portale informacyjne, jak szybko najważniejsze wiadomości znikają ze strony głównej, dzieje się to również na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taki znak rozpoznawczy obecnych czasów. Dzieje się przez chwilę czas, za chwilę znika, gdyż w innym miejscu dzieją się ciekawsze rzeczy.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z tego typu okoliczności prostego wyjścia, ponieważ charakterystyka obecnych czasów wymusza tak jakby twierdzenie, że cokolwiek zaprojektujemy, to w takim samym momencie zaprojektuje ów przedmiot także inna osoba.

Jeżeli zainteresowało Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (https://sklep-wina.pl/), a z pewnością zdobędziesz bardzo dużo interesujących informacji na ten temat.

I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, zagadnienie obejmuje temat trudności wybicia się ponad zwyczajność. Pomysł jest ważny, lecz jeśli popatrzymy na rynek, na wykończone projekty, na podjęte działania, to dojdziemy do wniosku, że albo rynek jest za mocno przesycony, albo beznadziejny, nie warto na niego wchodzić – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie jednakże warto się starać, należy przygotować swoją propozycję, zaprojektować wizytówki, wykonać stronę internetową, przygotować teczki ofertowe, uzyskać cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrealizowania, i co więcej, lepiej to zrobić, niż jak wszystko się ułoży lub wyczekiwać, iż raptownie wszystko odmieni się na naszą korzyść. Oczywiście, trzeba z uwagą śledzić, jak rozwija się rynek i adekwatnie reagować, lecz jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc w miejscu nigdy nie zrobimy pierwszego, bardzo ważnego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się więc działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi. Dzięki temu mając dość odważny zamysł będziemy umieli dopasować go do realiów, w których świetny, nowatorski pomysł – owszem, ale przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.