Działania marketingowe na bieżąco się rozwijają i dają coraz to efektywniejsze narzędzia na zdobycie klientów

Nowością a jednocześnie hitem ostatnich zmagań w tym zakresie jest wykorzystane narzędzia jakim jest program lojalnościowy. Z jakiego powodu okazał się on strzałem w dziesiątkę? Badania prowadzone na rynku potwierdzają, że firmy, które wykorzystują takie rozwiązanie uzyskują większą sprzedaż, a klienci z kolei gwarantują im swoją lojalność.

programy lojalnościowe

Nie od dziś wiadomo, że aby kogoś zatrzymać na dłużej trzeba go do siebie przyciągnąć i w pewnym sensie uzależnić od siebie. Ludzie są w stanie uzależnić się od używek, od innych ludzi i jak się okazuje także od określonych czynności, zachowań, przyzwyczajeń i tym podobne. Jedni nie wyjdą z domu dopóki nie napiją się kawy, inni muszą stale być w związku nie pozwalając sobie nawet na chwilę samotności, a jeszcze inni nie mogą funkcjonować bez ryzyka i przeżywania stałej ekscytacji. Te zachowania, czy przyzwyczajenia dobrze znają spece od marketingu, którzy wykorzystują tego rodzaju mechanizm również do zwiększenia sprzedaży.www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php (czytaj resztę pod adresem)

Jak bowiem nie inaczej przyciągnąć klienta jak poprzez zaoferowanie mu wielu korzyści i profitów, jeśli tylko zdecyduje się korzystać z naszych usług? Programy lojalnościowe to odpowiedni sposób na to, aby nie tylko przyciągnąć klientów, ale i ich zatrzymać, a nawet uzależnić od siebie. Program lojalnościowy działa jak rozbudowana machina, w której każdy element odgrywa ważną rolę. W tym przypadku podstawą jest gwarancja: będziesz kupował u nas produkty bądź korzystał z naszych usług, my cię za to wynagrodzimy umożliwiając robienie tańszych zakupów.

reklama na przystanku

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizm tego rodzaju jak się okazuje jest niezwykle skuteczny – około połowa Polaków przyznaje, że ma karty stałego klienta lub korzysta z konkretnych programów lojalnościowych polegających na zbieraniu punktów i tym podobne. Tego typu narzędzie daje więc korzyści nie tylko dlatego, że wydaje się mniej pieniędzy, ale i dlatego, że gwarantuje się pewność, której we współczesnym świecie tak wielu ludziom brakuje – jakiej pewności? Że jeżeli będzie się postępować w taki to a taki sposób, zostanie się za to ostatecznie faktycznie nagrodzonym i nasze działania nie pójdą na marne.