Muzyczna prezentacja dla biznesu

Około 80 % danych jakie do nas dobiegają to obraz, pozostałość informacji to znaczy ok 20 procent wypada na inne zmysły. Obecnie możemy uznać, iż mamy tendencje do przywiązywania większej wagi do obrazu i dźwięków i obrazów. Zewsząd nas oplatają, począwszy od reklam poprzez programy telewizyjnie. Właśnie ta druga – telewizja – przyzwyczaiła nas do koegzystowania obrazu i dźwięku.

Już nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się oddzielna branża kultury, mianowicie muzyka do filmów. Najogromniejsi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dziś na potrzeby filmów. Muzyka do filmów – podług słów muzyków – jest ciężkim kawałkiem chleba. Artysta nie może sobie przyzwolić na pełną dowolność gdyż ścieżka dźwiękowa nie może dominować nad obrazem, ma go tylko uzupełniać, czasem wzmacniać jakieś odczucie. Najważniejsze z tych utworów żyją później własnym żywotem. Bywa też tak, że jakiś kawałek nie jest stworzony jako muzyka do obrazu, a jednak kojarzony on jest jednoznacznie z kinematografią.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z cząstką oratorium słynnego polskiego kompozytora. Niewielu słuchaczy zdaje sobie sprawę że tenże utwór jest jedynie zaczerpnięty do kina. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem filmu jest też rozwiązaniem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Z pewnością jakaś cząstka widzów będzie poszukiwać motywu muzycznego, dzięki temu zdołają poznać repertuar muzyki instrumentalnej. Coraz to większym powodzeniem cieszy się muzyka do gier. Ona także może stać się niezłym fortelem na edukację muzyczną. Muzyka nie jest jedynie domeną rozrywki, wykorzystujemy ją często w aktywności biznesowej. Już w szkole wymaga się od słuchaczy żeby przygotowali prezentacje w sposób przyciągający. Aby uzyskać zaplanowany zamiar warto jest dopasować właściwą muzykę do prezentacji. Rzecz jasna takie żakowskie prezentacje są domorosłe. Firmy które zdecydowały się na taką odmianę marketingu, polecają kompozycję zawodowcom żeby muzyka do prezentacji była jak najlepiej zapamiętywana. Autor:

Rzecz jasna muzyka do prezentacji winna zostać odpowiednio wyselekcjonowana, odmienna na przykład do pokazów o tematyce ekonomicznej zaś całkowicie odmienna kiedy materią pokazów będzie nowiutki energiczny samochód. Rzecz jasna największe znaczenie ma dla przedsiębiorstwa reklama (słupki przemysłowe) a więc i muzyka do reklamy powinna zostać stworzona na najwyższym poziomie.