O tym, że warto się szkolić nie trzeba nikogo uświadamiać. Nie jest to jednakowoż takie proste? Jakie są trudności?

Ze wschodu na zachód, z południa na północ i na odwrót, wszędzie pod każdą szerokością geograficzną, ludzie uczęszczają na szkolenia. Nie trzeba mówić nikomu, jak to jest dziś ważne, na rynku pracy, tak więc i w naszym kraju pojawiła się moda na różne szkolenia. Złożyło się na to kilka czynników, lecz najważniejszym było wejście Polski do UE, dzięki temu pojawiły się fundusze na kolejne szkolenia.

konferencja biznesowa

Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie rozwinęło rynek szkoleń. Zwiększyło to również zainteresowanie salami, które opłaca się wynająć na szkolenia. To zdecydowanie spowodowało wysyp takich właśnie miejsc dedykowanych do prowadzenia szkoleń (kliknij, by przejść na stronę). Naturalnie jest ich najwięcej w pobliżu i na terenie dużych miast, lecz nie oznacza to, że nie spotkamy takich miejsc w nieco mniejszych ośrodkach miejskich (na przykład sale konferencyjne Częstochowa).

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tekst, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (www.szukasz-pracy.pl/oferty-pracy/) także posiada podobne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Po prostu, tam gdzie jest zainteresowanie i gdzie udaje się pozyskać pieniądze unijne, tam przeprowadza się szkolenia.

Duża jednak cześć szkoleń finansowana jest przez samych uczestników, choć w tym akurat przypadku częściej jest tak, że dana firma wysyła pracowników na szkolenie. Są to najczęściej szkolenia branżowe, na których warto się pojawić, konferencje, kongresy, na które firmy mają płatny wstęp, lecz dzięki licznym rabatom i innym ulgom udaje się przykładowo zgłosić parę osób, a cena nie jest taka straszna. Są także ludzie, którzy są freelancerami i sami sobie finansują przeróżne szkolenia. Oczywiście jest to zależne od poziomu danego człowieka, na co sobie może pozwolić, jaki ma dochód w danym roku. Niemniej, wielu ludzi przeznacza dużą część swojej pensji na polepszanie kwalifikacji, gdyż są zdania, że inwestycja we własny rozwój opłaca się najbardziej i najpewniej zwróci się przy pierwszej lepszej okazji.

To bardzo dobre i dojrzałe podejście, no ale można czasami jedynie sobie o tym pomarzyć, bo w życiu freelancera gorsze i lepsze dni i miesiące, więc różnie to wygląda z funduszami na takie szkolenia. Niektórzy sobie mogą pozwolić na więcej, inni na mniej. Zależne jest to od branży, od zawodu i od stażu pracy.