Plastik to genialny materiał do produkcji wielu typów opakowań

W dzisiejszych czasach rynek zarzucony jest masą wszelkiego rodzaju, wielokolorowych opakowań z plastiku. Dzieje się tak z tego powodu że plastik to tani i łatwy w obróbce materiał, z którego da się wytworzyć niemalże wszystko.Tajemnicę jego obróbki opanowało i rozbudowuje bardzo dużo przedsiębiorstw na całym świecie.

kawa w solidnym opakowaniu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Kompania Roboplast wywodzi się z Włoch, a jej podstawowe zajęcie od kilkudziesięciu lat to produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. Są to tak opakowania dedykowane do pakowania towarów przemysłowych, jak także do produktów branży spożywczej np. mięso, ciasta. Wszystkie wytwarzane opakowania z tworzyw sztucznych powstają w wyniku działania na tworzywo ciepła.

Interesujący wpis? Zatem nakłaniamy Cię, byś przeglądnął nowe informacje z witryny, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij więc w poniższy link.

Połączenie obróbki cieplnej i mechanicznej powoduje,że w efekcie końcowym powstają między innymi: opakowania plastikowe, foliowe, tacki, zabezpieczenia transportowe.

Wyroby te charakteryzują się nie tylko doskonałą odpornością i przydatnością ale także są atrakcyjne wizualnie. Od roku 2013 Roboplast istnieje również na terytorium Polski. Firma uruchomiła swoja wytwórnię na obszarze Tarnobrzeskiej SSE Euro-Park Wisłosan w Radomiu. W ciągu roku na opakowania przerabianych jest w nim ponad 15 tys. kg plastiku. Opakowania trafiają na ten moment w całości na chłonny polski rynek (sprawdź na