Jak wziąć kredyt w instytucji innej niż bank?

Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze pełnią w życiu niezwykle ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to bardzo negatywnie odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc w miarę dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet ludziom żyjącym dostatnio raz na jakiś czas brakuje środków na rozmaite potrzeby. Poza tym w życiu człowieka stosunkowo często pojawiają się też momenty, w których dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna. Niejednokrotnie są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak na przykład wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak również, że gotówka potrzebna jest w przypadku wystąpienia nagłego zachorowania czy z powodu wypadku. Nadprogramową gotówkę można pożyczyć na rozmaite sposoby. Występuje również parę metod takiej pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskuje się bez angażowania instytucji takich jak banki i inne. Jest to po prostu przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób zaciągania takiej pożyczki uzależniony jest od chęci obu stron, jak również nierzadko od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest, by określić kilka ważnych aspektów >>Sprawdź jak spłacić kredyt<< W pierwszej kolejności należy sprecyzować kwotę pożyczki. Większość osób określa w tym miejscu także oprocentowanie pożyczki. Bardzo istotne dla obu stron jest także określenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnim czasie także w Polsce w dużym stopniu rozwinęły się instytucje zwane parabankami. Są to firmy działalnością podobne do zwykłych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak zwykły bank. Parabanki zazwyczaj zajmują się udzielaniem pożyczek, niejednokrotnie jednak na bardzo wysoki procent.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej problematyki, ma pokrewne dane na to fascynujące zagadnienie – zobacz tu.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu trzeba bardzo dokładnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest z dużym ryzykiem.