Przydatne rady odnośnie wybrania dostawcy usług internetowych

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie rzeczywistość bez internetu. Sieć jest dla nas źródłem informacji i formą kontaktu ze znajomymi. Jednakże polska infrastruktura sieciowa nadal pozostawia wiele do życzenia. O ile mieszkańcy dużych miast mogą wybierać co najmniej wśród kilku dostawców internetu, o tyle ci z mniejszych miejscowości często mają kłopot ze znalezieniem nawet jednego. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada wprawdzie, że do 2020 roku większość Polaków będzie miała gwarantowany dostęp do internetu. Przeszkodą do pokonania pozostaje nadal jakość połączenia.

przed komputerem

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w większych miastach jest to uciążliwe, ponieważ w miejsca zamieszkania infrastruktura łączy nie jest taka sama. Wciąż mają miejsca sytuacje, że jedynym możliwym dostawcą internetu jest Orange, dawna Telekomunikacja Polska. Czasami możemy oczywiście na przykład Netię, jednak nie ma to zasadniczo wpływu na poprawę jakości połączenia, ponieważ inna firma korzysta z tym samych łączy.

Optymalnym rozwiązaniem abonamentowym może być internet w pakiecie z telewizją np. oferta tv cyfrowa Wrocław i internet w moico. Warto wiedzieć, że na rynku jest całkiem sporo dostawców, którzy oferują usługę dostępu do internetu za pomocą anteny satelitarnej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które znajdują się poza strefą większej infrastruktury sieciowej.

Dla osób, które mają zbliżony kłopot lub (program transportowo spedycyjny) zwyczajnie często są w podróży i potrzebują mieć stały dostęp do sieci, korzystną opcją będzie internet mobilny. W tym wypadku technologia mobilna również nie pozostaje w tyle i zasięg sieci komórkowych jest coraz większy. Warto rozważyć internet w technologii LTE. Technologia ta umożliwia zmniejszenie opóźnień a także zmniejszenie kosztów transmisji danych.

Naturalnie poszukując operatora internetu w naszej miejscowości nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: szybki internet Wrocław. Trzeba uważnie przejrzeć oferty wszystkich firm, a przede wszystkim sprawdzić, które z nich obsługują naszą dzielnicę. Należy również zapoznać się zawczasu z regulaminem i treścią umowy. To wyjątkowo istotne, by w razie przerw w dostawie internetu móc później egzekwować swoje prawa klienta. Liczy się także profesjonały serwis w przypadku ewentualnych reklamacji – .