Gdy pojawiają się niespodziewane wydatki…

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Nadprogramowy wydatek, wizja kuszącego, letniego weekendu poza miastem? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeśli bierzesz pod uwagę pożyczkę ”na dowód bez formalności”, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, iż będzie ona opłacalna tylko wówczas, gdy dokładnie zapoznasz się z umową i w pełni dostosujesz ją do swych potrzeb i możliwości.

pieniądze

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

pożyczkę (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik) bez zaświadczeń o zarobkach to rozwiązanie dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. To rozwiązanie nie wymaga wypełniania zbędnych formularzy, oraz danych, czy posiadamy inne zaciągnięte zobowiązania kredytowe.

Cechą dodatnią tego rodzaju pożyczek jest bez wątpienia większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się nikt, kto mógłby taką informację użyć przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto jednak przemyśleć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy decydujemy się ponieść dodatkowe koszty? Jeżeli jednak jesteśmy pewni, iż brak środków finansowych to tylko chwilowy dołek, kredyt wydaje się być korzystnym rozwiązaniem.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Szybką pożyczkę można otrzymać na parę sposobów. Poza powszechnie stosowanym złożeniem wniosku o jej przyznanie, niektóre instytucje pozabankowe zapewniają pożyczkę przez sms. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet – szybki zastrzyk gotówki docierają do nas niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Zasada nie jest skomplikowana – aby zgłosić chęć zawarcia umowy konieczne jest wysłanie wiadomości tekstowej pod podany numer. Gotówka pojawia się na koncie, zależnie od tego, w jakim banku prowadzony jest rachunek, w ciągu najbliższych godzin. Oznacza to, że najpóźniej następnego dnia można zrealizować swoje plany.

Mechanizm szybkiej pożyczki kieruje się innymi zasadami niż np. gotówka – przejdź – za zastawienie mieszkania, gdzie zobowiązania wobec banku mogą wynosić nawet 30 lat a przy tym oczekują obok zdolności kredytowej, również stosownego zabezpieczenia spłaty kredytu, jakim jest hipoteka. Dzięki temu zabiegowi kredytodawca ma zapewnienie, że nikt nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia.