Cechy wilgotnego powietrza w naszym mieszkaniu

Nasze ciała do właściwego funkcjonowania wymagają dostatecznej ilości wody. I nie jedynie, jaką spożywa się w czasie jedzenia i uzupełnia różnymi napojami. Bardzo istotna jest również właściwa wilgotność domowego powietrza, która jak się okazuje, ma ogromny wpływ na kondycję i ogólną sprawność.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Wysuszone powietrze w mieszkaniu powoduje suchość paznokci i włosów, suchą skórę a u niektórych osób także kłopoty z zatokami. Trzeba dbać o odpowiednią wilgotność, zwłaszcza zimową porą, gdy okna są dokładnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane. Wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że ma zbyt wysuszone powietrze w domu, a tak naprawdę tak niedużo należy zrobić, żeby sytuacja uległa zmianie. Przede wszystkim warto posiadać w domu wilgotnościomierz, przy pomocy którego będzie można systematycznie sprawdzać jakość domowej atmosfery. Jeżeli okaże się, że wilgotność będzie za mała, to koniecznie należy podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić (odnośnik do strony www). A zdecydowanie najbardziej będą się to tego nadawać nawilżacze powietrza.

Dzisiaj w sklepach znaleźć można wiele typów nawilżaczy powietrza. Najprostsze i najtańsze wersje to najzwyklejsze pojemniki na wodę, które można zawiesić na kaloryferze. Pod wpływem ciepła woda będzie parować, zwiększając tym samym wilgotność w naszych mieszkaniach. Na podobnej zasadzie działają wersje parowe, choć przy nich niezbędne jest przyłączenie do zasilania. W takich podgrzewaczach podgrzewa się wodę która jest później w formie mgiełki emitowana do pomieszczenia, niestety urządzenia te są trochę kosztowne w użytkowaniu, ponieważ zużywają sporo energii elektrycznej.

Na tej stronie są atrakcyjne wątki, jednak zobacz też inne tematyczne wątki (https://www.all-secure.pl/monitoring-gdynia.html), gdyż one również zapewne Cię zaciekawią.

Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do wyprodukowania mgły która jest następnie wyrzucana z nawilżacza. Ich bardzo dużym plusem będzie wydajne i ciche działanie, natomiast zupełnie się nie nadają do mieszkań, gdzie są zwierzęta. Dbając o powietrze w domu warto także zadbać o jego czystość, dlatego też powinno się znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza i w nim zasięgnąć informacji, co da się z tym zrobić.