Jeśli dobra reklama w mieście, to tylko w formie Telebimów!

Telebimy są urządzeniami ostatnio bardzo powszechnie wykorzystywanymi. Są to ekrany, najczęściej o wielkiej powierzchni, pokazujące obrazy kolorowe. Złożone są one z małych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest niezwykle często wykorzystywanym typem reklamowania. Sposób ten jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, z uwagi na użytą technologię. Telebimy zwykle spotykane są w większych miejscowościach, a im bardziej rozległy ośrodek, tym więcej się tych reklam widzi.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym ta metoda reklamowania dociera często do ośrodków mniejszych. Przykładowo telebim w Cieszynie znajduje się przy największym rondzie miasta. Jest więc umiejscowiony dobrze ze względu na korzyści z reklamy.

Urządzenia na terenie kraju

W kraju obecnie coraz znaczniejsza liczba właścicieli przedsiębiorstw decyduje się na reklamę przy pomocy telebimów.

Kiedy uznasz, że pomocne byłyby podobne artykuły na opublikowany temat, to kliknij ten link i sprawdź ponadto pozostałe wiadomości (http://www.firetms.com/pl/blog/faq/).

Sposób ten coraz bardziej się rozpowszechnia również ze względu na fakt, że coraz większą liczbę przedsiębiorstw stać na tę formę promocji. Widać również, że na urządzeniach tych umieszcza się reklamy o niezwykle zróżnicowanej zawartości i z rozmaitych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Przykładowo telebim w Bogatyni jest czymś, co można już zobaczyć, jednak ciągle raczej niezbyt często. Niewielkie miejscowości często posiadają jedną lub lozamet dwie reklamy tego rodzaju, tendencja do stosowania ich jednak stale wzrasta. Analogicznie sprawa przedstawia się po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „telebim w Olecku”. Urządzeń tego typu jest tam zaledwie kilka.

Zasady i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów wiąże się często sporo skandali i wątpliwości. Część z nich wiąże się z elementami pokazywanymi przez reklamy wielkoformatowe. Zdarza się bowiem nierzadko, że reklamy te zaweirają przekaz obraźliwy lub o charakterze erotycznym. Nierzadko także umiejscowienie telebimów budzi wątpliwości, na przykład w sąsiedztwie miejsc kultu.

Rozmieszczenie telebimów ujmowane jest przez konkretne zapisy prawne. Ich odległość od ulicy jest przykładowo ściśle określona, by światło nie utrudniało widoczności kierowcom. O zainteresowaniu tą formą promocji może świadczyć powszechność haseł w rodzaju „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” w Internecie.