Plastik to genialny materiał do produkcji wielu typów opakowań

W dzisiejszych czasach rynek zarzucony jest masą wszelkiego rodzaju, wielokolorowych opakowań z plastiku. Dzieje się tak z tego powodu że plastik to tani i łatwy w obróbce materiał, z którego da się wytworzyć niemalże wszystko.Tajemnicę jego obróbki opanowało i rozbudowuje bardzo dużo przedsiębiorstw na całym świecie.

kawa w solidnym opakowaniu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Kompania Roboplast wywodzi się z Włoch, a jej podstawowe zajęcie od kilkudziesięciu lat to produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. Są to tak opakowania dedykowane do pakowania towarów przemysłowych, jak także do produktów branży spożywczej np. mięso, ciasta. Wszystkie wytwarzane opakowania z tworzyw sztucznych powstają w wyniku działania na tworzywo ciepła. Połączenie obróbki cieplnej i mechanicznej powoduje,że w efekcie końcowym powstają między innymi: opakowania plastikowe, foliowe, tacki, zabezpieczenia transportowe.

Wyroby te charakteryzują się nie tylko doskonałą odpornością i przydatnością ale także są atrakcyjne wizualnie.

Czyżby nasza solidna treść (http://www.kalbarczyk-rzeczoznawcy.pl/blog/) podoba Ci się tak bardzo, że pragniesz przeczytać następne? Miło nam! Zatem zapraszamy na nową stronę.

Od roku 2013 Roboplast istnieje również na terytorium Polski. Firma uruchomiła swoja wytwórnię na obszarze Tarnobrzeskiej SSE Euro-Park Wisłosan w Radomiu. W ciągu roku na opakowania przerabianych jest w nim ponad 15 tys. kg plastiku. Opakowania trafiają na ten moment w całości na chłonny polski rynek (sprawdź na