Najmodniejsze gry sportowe na komputer i konsole

Na pewno wymyślenie sportowych gier komputerowych było dobrym pomysłem. Można to stwierdzić na przykładzie sławy gier takich jak na przykład FIFA. Stworzenie tego typu gier było swego rodzaju połączeniem ogromnej popularności dyscyplin sportowych z powszechnością gier. Powodzenie takich tytułów uzależnione jest od różnych czynników.

Jednym z nich jest państwo, gdzie produkowana jest gra. Jeżeli w wybranym kraju dyscyplina sportowa, wokół której kręci się fabuła gry, nie jest szczególnie popularna, to można przypuszczać, że również gra nie będzie specjalnie radośnie przyjęta. Dobrym przykładem jest gra Deluxe Ski Jumping, która jest niezwykle prostym, schematycznym nawet symulatorem skoków narciarskich. Gra ta miała na terenie Polski szczyt popularności wtedy, gdy skoki narciarskie były modne ze względu na osiągnięcia polskiej reprezentacji w tym sporcie. Tego rodzaju tytuły oferowane są zarówno na komputery, jak i na konsole, na przykład na Playstation 4 (nowości na playstation 4).

pro evolution soccer z kotem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest wiele korzyści, jakie czerpane są z grania w gry o charakterze sportowym. Oczywiście nie może to zastąpić samodzielnej aktywności fizycznej, jednak korzystnych następstw również jest sporo. Jednym z pozytywnych następstw tego typu rozrywki, co w zasadzie można powiedzieć o użytkowaniu gier każdego typu, jest ćwiczenie refleksu. Właściwie w każdej grze powinno się reagować odpowiednio szybko. Niewątpliwie duża zaletą wybierania gier sportowych jest lepsze poznanie zasad danego sportu, o ile rzecz jasna tytuł jest skonstruowany prawidłowo i dokładnie.

Jedną z najpopularniejszych gier na świecie, dostępnych także na konsole, jest FIFA. Akcja tej gry ma miejsce na boisku piłki nożnej. Zadaniem gracza jest, analogicznie jak w piłce nożnej, wygrać mecz. Powodzenie tego tytułu wynika w dużej mierze z realizmu, który w różnych odsłonach gry udało się osiągnąć. Nieobeznany obserwator mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z rzeczywistą transmisją meczu. Ostatnią wydaną do tej pory częścią gry jest FIFA 14 (opinie o fifa 14). W części tej zostało wyeliminowanych wiele niedociągnięć z części poprzednich.

Jeśli masz chęć zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu (it-solve.pl/software-house-warszawa/) gdzie odnajdziesz mnóstwo fascynujących danych, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Część z nich jednak w dalszym ciągu się zdarza, wywołując komiczne efekty w czasie gry. Mimo to popularność tytułu nie słabnie.