Gdzie dobrze jest znaleźć dobry asortyment do czyszczenia?

Porządkowanie domu to czynność, którą zna każdy. Nie można tego uniknąć, każdy dom albowiem jest podatny na wszelkie nieczystości, na nieporządek, który na dłuższą metę zaczyna drażnić. Są z pewnością domy nie porządkowane od miesięcy, jednakpewnie nikt do tego typu człowieka nie przybywa w gości, no chyba, że ludzie którzy są tam w stanie wytrzymać… Każdy w miarę przeciętny człowiek musi robić porządki, jeden robi to bardziej starannie, drugi wręcz przeciwnie.

Porządki w mieszkaniu

Autor: Lory Lindner
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd potrafimy robić porządki, jeżeli oczywiście potrafimy? Większość z nas ma to z domu rodzinnego. Większość mam nakłania, intensywniej lub spokojniej, do dbania przynajmniej o naszą prywaną przestrzeń – nasz pokój. Jeżeli nie posiadamy własnego pokoju to zostaje kuchnia i przede wszystkim łazienka. Na wielu osiedlach wlicza się w to jeszcze korytarz na klatce schodowej, on to, jako część wspólna porządkowany jest na przemian z lokatorem obok. Wydaje się, że większość z nas ma takie przeżycia, gros z nas sprzątała choćby trochę, ale zdaje sobie sprawę z tego, o co w tym chodzi. Można też dodać, iż dziewczyny miały w tej materii więcej obowiązków. No cóż, kultura patriarchalna jest u nas dość silna. Warto zajrzeć tutaj: różne ścierki i ściereczki.

Jednakowoż, jeśli facet nie potrafi użyć zgodnie z zastosowaniem szczotki do sprzątania czy szufelki do sprzątania, a na widok ścierek i ściereczek kręci mu się w głowie to jest coś nie tak. Można stwierdzić, iż tego typu facet został trochę skrzywdzony przez pobłażliwe metody pedagogiczne ojca bądź matki. Polecany asortyment – szczotki do porządków.

mycie okien

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

No okej, może nie będzie musiał nigdy sprzątać, gdyż będzie miał małżonkę, która zrobi wszystko, być może też będzie bardzo bogaty (a może jego rodzice też byli majętni), wiec będzie miał sprzątaczki, które będą dbały o czystość w domu.

Bardzo zalecamy ten artykuł (https://introwertus.pl/terapia-dla-par/) wszystkim, którzy bez efektów szukają materiałów o pokrewnej tematyce i które są równie emocjonujące. Kliknij i sprawdź!

Istnieją takie możliwości, lecz umówmy się, iż bardziej od tego wszystkiego prawdopodobny scenariusz jest taki, że mężczyzna będzie musiał sam o siebie zadbać, również sprzątając swoje cztery kąty i wtedy będzie dylemat, bo nie będzie miał pojęcia, jak się za to zabrać.

Tak wiec mając własne potomstwo wychowujmy przeciętnego mężczyznę tak, żeby wiedział, gdzie leży ścierka do przetarcia kurzu, do czego służy mop, uświadamiajmy, że miotła niekoniecznie służy do zabawy w czarownice tylko do sprzątania. W przyszłości będzie za to wdzięczny, jego żona na pewno także.