Działania marketingowe na bieżąco się rozwijają i dają coraz to efektywniejsze narzędzia na zdobycie klientów

Nowością a jednocześnie hitem ostatnich zmagań w tym zakresie jest wykorzystane narzędzia jakim jest program lojalnościowy. Z jakiego powodu okazał się on strzałem w dziesiątkę? Badania prowadzone na rynku potwierdzają, że firmy, które wykorzystują takie rozwiązanie uzyskują większą sprzedaż, a klienci z kolei gwarantują im swoją lojalność.

programy lojalnościowe

Nie od dziś wiadomo, że aby kogoś zatrzymać na dłużej trzeba go do siebie przyciągnąć i w pewnym sensie uzależnić od siebie. Ludzie są w stanie uzależnić się od używek, od innych ludzi i jak się okazuje także od określonych czynności, zachowań, przyzwyczajeń i tym podobne. Jedni nie wyjdą z domu dopóki nie napiją się kawy, inni muszą stale być w związku nie pozwalając sobie nawet na chwilę samotności, a jeszcze inni nie mogą funkcjonować bez ryzyka i przeżywania stałej ekscytacji. Te zachowania, czy przyzwyczajenia dobrze znają spece od marketingu, którzy wykorzystują tego rodzaju mechanizm również do zwiększenia sprzedaży.

Czy rozpatrywany post nie jest niebanalny? Jeżeli tak uważasz, kliknij tutaj – zalecamy tę witrynę (www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php), ponieważ przeczytasz tam przykuwające wzrok artykuły.

Jak bowiem nie inaczej przyciągnąć klienta jak poprzez zaoferowanie mu wielu korzyści i profitów, jeśli tylko zdecyduje się korzystać z naszych usług? Programy lojalnościowe to odpowiedni sposób na to, aby nie tylko przyciągnąć klientów, ale i ich zatrzymać, a nawet uzależnić od siebie. Program lojalnościowy działa jak rozbudowana machina, w której każdy element odgrywa ważną rolę. W tym przypadku podstawą jest gwarancja: będziesz kupował u nas produkty bądź korzystał z naszych usług, my cię za to wynagrodzimy umożliwiając robienie tańszych zakupów.

reklama na przystanku

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizm tego rodzaju jak się okazuje jest niezwykle skuteczny – około połowa Polaków przyznaje, że ma karty stałego klienta lub korzysta z konkretnych programów lojalnościowych polegających na zbieraniu punktów i tym podobne. Tego typu narzędzie daje więc korzyści nie tylko dlatego, że wydaje się mniej pieniędzy, ale i dlatego, że gwarantuje się pewność, której we współczesnym świecie tak wielu ludziom brakuje – jakiej pewności? Że jeżeli będzie się postępować w taki to a taki sposób, zostanie się za to ostatecznie faktycznie nagrodzonym i nasze działania nie pójdą na marne.