Musimy wiedzieć, iż istnieją różnorakie typy sieci

Niby wydajemy sobie sprawę z tego, iż nasze działania w sieci nie są anonimowe, iż do każdego tak na pewno można dotrzeć, a mimo wszystko czasami słyszymy o nieprzemyślanych rzeczach, które powodują, że ktoś ponosi naprawdę dotkliwą karę. Przez to warto zaznaczyć, że w świecie informatyki istnieje parę sieci, od których zależy, kto ma dostęp do naszych informacji oraz że tak rzeczywiście nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się zdaje.

Sieci ip pozwalają na sporo

internet

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Aby powiązać się z siecią, powinniśmy się złączyć z odpowiednim serwerem, przez to właśnie każdy komputer ma powiązany swój numer IP, jeden się przemienia, kolejny jest niezmienny, a co się z tym łączy, posiadając konkretny numer mamy szansę trafić do danego komputera, a więc również oraz do jego właściciela.

Sieci ip obejmują komputery na naprawdę dużym obszarze, nie istnieje dla nich właściwie najmniejszych barier, a co więcej za ich wsparciem możemy powiązać ze sobą dwa, albo oraz znacznie więcej sprzętów, przez to wszystkie stanowią niejako jedność.

Tekst, który właśnie czytasz jest pełen zajmujących danych, jednak jeszcze zweryfikuj informacje omawiające podobną sprawę tu.

Znajomość numerów IP bardzo często używana jest również w różnych konkursach, w których możemy raz dziennie oddawać głosy, bo wtedy dobry system weryfikuje, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Są również sieci o znacznie mniejszym zasięgu

internet

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Innym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które łączą komputery wyłącznie na mocno określonym terytorium i to jeszcze w dosyć niedalekiej odległości. Mogą za jej pomocą stać się złączone komputery w tym samym bloku, w uczelni, albo w firmie. Dzięki tej sieci dużo prostsze jest przekazywanie informacji pomiędzy tymi komputerami, co jest niezwykle ważne w przypadku zakładu.

Możliwości są ogromne

Z pewnością sieć proponuje nam niesamowite sposoby, nie mniej musimy powiedzieć, że nie oferuje on gwarancji, że kiedy robimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dojdzie. Należy być mimo wszystko uważnym, bo znajomość odpowiednich sieci spowoduje, iż wcale nie jesteśmy tu tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam przekazać, a co się z tym łączy, w każdej chwili może się okazać, iż będziemy odpowiadać za swoje czyny.