ZNANE SPOSOBY ODDZIAŁYWANIA

Bardzo modną dziedziną w psychologii, a w sumie na pograniczu psychologii i świata pełnego motywujących trenerów stało się programowanie neurolingwistyczne. Metoda nlp, bo tak mówi się o programowaniu neurolingwistycznym to działania mające na celu zaprogramowanie siebie na to, co dobre. Jest to zbiór różnego rodzaju technik, które mają odmienić spojrzenie człowieka na to, co go otacza, a w szczególności na samego siebie.

Ta metoda często pojawia się przy szkoleniach z samorozwoju. Dzięki metodom nlp mamy polepszyć nasze umiejętności negocjacyjne czy też każde inne niezbędne w naszej pracy. Oczywiście nie wszyscy są przekonani, co do skuteczności tego typu działań, jednak Ci, którzy nie wierzą i by sprawdzić, co i jak udali się na szkolenie, na którym zastosowano tego typu techniki są nimi oczarowani. osoby z pierwszych stron gazet często doskonale wiedzą jak wykorzystać techniki nlp, by ich kariery rozwijały się w błyskawicznym tempie.

NLP

Polska Akademia NLP - metody, szkolenia, nlp...

Źródło: polskaakademianlp.pl

Programowanie neurolingwistyczne, (tj. proponowane ) jest w stanie sprawić, że osoby, które miały problem ze skleceniem dwóch sensownych zdań podczas zwykłej rozmowy będą świetnymi mówcami. Metody nlp to pomoc w zmianie tego, co w nas, nieśmiałe osoby stają się bardziej pewne siebie, sprzedawcy są efektywniejsi, negocjatorzy zawsze są w stanie postawić na swoim itd.. Osoby, które nie potrafiły rozmawiać z innymi i zawsze chciały mieć ostatnie słowo, uczą się jak rozmawiać by bez zbędnej presji sprawić, że rozmówca się z nami zgodzi. Nlp to pewien rodzaj manipulacji, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/bhp-warszawa/) – tam są one niezwykle fascynujące.

Chodzi tu o taką, grę w działaniu byśmy wyszli na tym jak najlepiej. Jedni dzięki tym technikom uczą się być świetnymi sprzedawcami, a jeszcze inni uczą się jak mówić do tłumu. Oczywiście sporo osób uważa, że tego typu techniki nie są niczym dobrym. Jednak warto pójść na szkolenie, które ma pomóc nam w naszym samorozwoju, które ma na celu pokazać nam jak się zmotywować do działania, a tam zapewne poznamy metody nlp i zrozumiemy, że dzięki nim naprawdę możemy ułatwić swoje życie, ale tez i naszego otoczenia. Nlp swoje początki ma w terapii Gestalt. Jeśli więc nlp jest w stanie pomóc naprawdę chorym osobom, którym ciężko odnaleźć się w rzeczywistości współczesnego świata, to dlaczego my sami chcąc jak najlepiej w tym świecie funkcjonować nie mielibyśmy spróbować czerpać z tej dziedziny jak najwięcej, by nauczyć się panować nad tym, co robimy i nad tym co możemy zrobić z tym, co mamy.