Jak podchodzimy do naszej pracy?

Z czym kojarzy nam się zatrudnienie? Wielu odrzeknie, iż to męczarnia wstawania, niepokój związany z różnorodnymi obowiązkami czy brak wolnego czasu na pozostałe sprawunki. Wszystkie takie przykłady są często spotykane, chociaż każdy ma innego przełożonego i każdy również zgoła odmiennie reaguje na różnorodne kwestie. Są osoby, które preferują poranne wstawanie i takie, co nie mogą żyć bez pracy. Tak, trudno w takie coś uwierzyć, ale tak właśnie jest.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

To osoby, które znacznie męczą się, kiedy przychodzi weekend i trzeba siedzieć w domu, ewentualnie gdzieś pojechać, pójść do kina, czy do klubu. Dla tych osób to udręka, oni stale myślą o pracy i z wytęsknienie czekają na początek tygodnia. Jeśli spotkanie z innymi osobami to nie poza pracą, ale szkolenia integracyjne czy pozostałe szkolenia dla firm, już zdecydowanie tak – – szkolenia dla firm. Wszystko, co jest związane z pracą (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-wniosek-o-urlop-wypoczynkowy-darmowy-wzor-z-omowieniem) jest istotne, pozostałe kwestie to gra niewarta świeczki.

Większość z nas nie przepada za swoją pracą. Są różne powody tego typu stanu. Niektórzy mają łatwy podział, czyli mamy przedstawicieli klasy, która musi pracować, zarabia mało, tak więc żadnym sposobem nie może preferować swojej pracy. Następna grupa zarabia sporo pieniędzy, powyżej średniej krajowej, lecz wykonuje pracę, jaką nie do końca akceptuje. Daje dochody, lecz nie sprawia satysfakcji. Ostatnia zaś grupa, to osoby wykonujące zawód, który ich pasjonuje, sprawia im radość, a jednocześnie przynosi duże pieniądze.
Jak nietrudno zgadnąć, największa ilość z nas mieści się w grupie pierwszej, przeważnie narzekamy na swoje zatrudnienie (mając dość często podstawy do narzekania). Na dalszych pozycjach jest grupa numer dwa. Choć praca jest nudna i nie sprawia zadowolenia, nie sprawia, że spełniamy się zawodowo, to chociaż pozwala zarobić na niezwykłe wakacje czy na możliwości, jakich nie mają inni ludzie (piękny, drogi samochód, cudowny dom). Trzecia grupa to szczęściarze, ale jak to w życiu jest najczęściej, jest ich najmniej.
Jest za to grupa ludzi o których można powiedzieć: radośni, spełnieni zawodowo, lecz niedostatecznie wynagradzani. To osoby, które nie zamieniłyby swojej pracy na żadną inną, ale jednocześnie nie są wynagradzane solidne. Różne są przyczyny takiego stanu, najczęściej są to branże marnie opłacane, a skoro rynek nie oferuje wyższych zarobków to nie ma na nie zwyczajnie szans. Nie jest to kwestia zmiany firmy, te czynniki dyktuje rynek, na który nie mamy wpłrusztowanie – czytaj więcej o rusztowaniach -.