Księgowość w domu

Prowadzenie księgowości. dadzą radę przeprowadzić to samodzielnie, czy może zlecić to zadanie biuru rachunkowemu. Czy Jan Kowalski musi pójść na kurs księgowości, by móc samemu się rozliczać i robić to prawidłowo?

W dzisiejszych czasach część osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i posiadających małe firmy zatrudniające do kilku osób, decyduje się na biura rachunkowe oferujące komfort oraz oszczędność czasu przy rozliczeniach. Kompetentne osoby posiadają ukończone specjalne kursy księgowe (zobacz pit-11) i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, począwszy od wystawienia faktury, skończywszy na fakturach i bilansach.

księgowość internetowa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Przekazanie kwestii finansowo-księgowych czy pracowniczych podmiotowi zewnętrznemu, uwalnia właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy. Taki stan rzeczy ma spore znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, cierpiąc na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania obowiązków. Zatrudnienie księgowej pozwala spokojnie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.Drugim rozwiązaniem jest prowadzenie samodzielnej księgowości. Czy potrzebne są do tego kursy księgowości? Generalnie nie zwłaszcza gdy w rachunkowości będziemy wykorzystywać dodatkowo program do faktur online pozwalający na łatwe prowadzenie rozliczeń. Współcześnie co piąta firma korzysta ze specjalnych programów w internecie.

Księgowość online to dogodne i nowoczesne rozwiązanie które gwarantuje dostęp do systemu o każdej porze dnia i nocy. Księgowość internetowa daje bezpieczeństwo gdyż dostęp do danych ma tylko przedsiębiorca. Bezsprzecznie prowadzenie księgowości online, posiada sporo zalet. W zestawieniu z ogólnie stosowaną metodą księgowania, otrzymujemy natychmiastowe wyniki naszych poczynań, ponieważ wystarczy tylko wprowadzić dane. Ponadto, oprócz czasu oszczędzamy również pieniądze, gdyż cena wyznaczona za korzystanie z serwisu internetowego wynosi mniej niż kwota, którą przedsiębiorca musiałby ponieść w przypadku zatrudnienia dodatkowego pracownika (polecam ofertę na szkolenie: efektywność pracowników franklin covey) czy księgowej.