Wszędzie ta nowoczesność – czy dobrze jest audiobooków podróżniczych i przewodników

Współcześnie popularne stają się audiobooki z gatunku podróżniczych. Literatura ta w obydwu formach: papierowej i do słuchania jest na topie. Przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy jest to, iż literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki zabierają nas w świat daleki i miejsca interesujące, kolorowe co kosztuje nas tyle co bilet do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura sensacyjna i grozy audiobooki w formie audiobooków mają ten atut iż znalezieniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś ciekawego miejsca i najbardziej interesujących miejsc zajął już się autor – podróżnik. My siadamy na wygodnej kanapie i delektujemy się książką. Bawimy się przy tym trochę lepiej praw (polecamy jesteśmy tutaj) trochę gorzej zależnie od smykałki opowiadacza. Dla porównania warto odsłuchać kilku autorów – podróżników opisujących ten sam region. Znajdziemy tym sposobem naszego ulubionego pisarza – podróżnika. Poza tym obraz interesującego nas zakątka świata będzie pełniejszy, przez co prawdziwszy a to jest istotne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza rzecz jasna funkcją rozrywkową tego typu książek).

Jako przykład podam książki dwojga pisarzy – Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska pisząc dokładnie o tym samym miejscu zwracają jednak uwagę czytelnika na różne rzeczy czy zjawiska. Na przykład pan Cejrowski w mojej opinii jest w swej literaturze. Wojciecha Cejrowskiego natomiast interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacyjnego. Obojga pisarzy łączy poczucie humoru. Forma audio daje odbiorcy jeszcze tę przyjemność, że wyczarowuje odgłosy natury, których rzecz jasna nie doświadczymy w naszym ogrodzie ani w pobliskim parku.

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie tylko zabawą człowiek żyje. Czasami musimy lub chcemy uczyć się języka obcego (słuchanie poezji). Mamy tutaj temacie wiele opcji: programy multimedialne, podręczniki tradycyjne lub dso pAudio też audiobooki do nauki języków. Takie wydawnictwa możemy nabyć na różne sposoby: albo w księgarniach lub są one też dołączane do materiałów edukacyjnych szkół językowych które prowadzą tzw. e-lerning.

Kiedy już nauczmy się jakiegoś języka by móc wyruszyć w podróż śladami wielkich podróżników, możemy się rozerwać wysłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, lub też ze świata realnego przenieść się w świat poezji w który przeniosą nas popularni aktorzy dzięki swoim wspaniałym interpretacjom zawartym w audiobookach z gatunku poezja. Naprawdę jest w czym przebierać!