Właściwym źródłem rad jest internet

Obecnie otyłość i nadwaga są palącymi i powszechnymi problemami. Gwałtownie zwiększa się ilość osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami. W ten sposób też zwiększa się liczba osób odwiedzających zawodowych dietetyków. Są to wykwalifikowane osoby po studiach wyższych,mające wszystkie certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu.

Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Celem dietetyka jest specjalistyczne doradztwo w zakresie diety, zarówno odchudzającej, jak i zdrowotnej i pozostałych. Ma on za zadanie dostosować odpowiedni jadłospis do klienta. Porady dietetyka są jednak dosyć drogie, więc wielu ludzi poszukuje wiedzy w innego rodzaju źródłach. Obecnie najbardziej popularnym z nich jest Internet. Są tam zarówno strony z radami na każdy temat, jak i specjalistyczne fora, na których wypowiadają się dietetycy. Z tego powodu wyszukując w Internecie frazę „jak się pozbyć brzucha” (więcej o problemie) można znaleźć sporo rezultatów, będących także poradami profesjonalistów.

Fora dyskusyjneJedną ze znanych form poradnictwa w Internecie stanowią fora dyskusyjne. Najwięcej tego typu forów przeznaczonych jest dla pań i to one najczęściej na nich piszą. Fora tego typu odnoszą się do różnorodnej tematyki, zaliczając w to higienę ciała i makijaż, trendy, macierzyństwo, jak również rady na temat dietetyki i odchudzania. W tego rodzaju miejscach jednak często głos zabierają zwykłe użytkowniczki, nie mające wykształcenia w zakresie danej tematyki. Fora mogą być jednak źródłem przydatnej informacji, ponieważ użytkownicy wypowiadają się tam w kwestii swoich doświadczeń i przeżyć. A to często jest inspiracją dla innych.

Autor: Flickr.com

Specjalistyczne portaleW Internecie istnieją również strony traktujące typowo o utracie wagi i sporcie, szczególnie że ostatnio na pracy (zobacz jaki dysk twardy) tego typu jest wielkie zapotrzebowanie. Strony tego typu są zarządzane przez wykwalifikowanych dietetyków (pracy (zobacz przychód) sportowe). Często wzbogacone są o atrakcyjne wykresy i diagramy, w wielu miejscach można przykładowo spotkać kalkulatory BMI razem z indywidualną prognozą masy na przyszłe lata. Można na tych portalach również odszukać odpowiedź na kwestie jak na przykład „jak spalić tłuszcz?”. Dostęp do tego rodzaju stron jest jednak zwykle płatny.