Właściwym źródłem rad jest internet

Obecnie otyłość i nadwaga są palącymi i powszechnymi problemami. Gwałtownie zwiększa się ilość osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami. W ten sposób też zwiększa się liczba osób odwiedzających zawodowych dietetyków. Są to wykwalifikowane osoby po studiach wyższych,mające wszystkie certyfikaty i uprawnienia do wykonywania zawodu.

Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Celem dietetyka jest specjalistyczne doradztwo w zakresie diety, zarówno odchudzającej, jak i zdrowotnej i pozostałych. Ma on za zadanie dostosować odpowiedni jadłospis do klienta. Porady dietetyka są jednak dosyć drogie, więc wielu ludzi poszukuje wiedzy w innego rodzaju źródłach. Obecnie najbardziej popularnym z nich jest Internet. Są tam zarówno strony z radami na każdy temat, jak i specjalistyczne fora, na których wypowiadają się dietetycy. Z tego powodu wyszukując w Internecie frazę „jak się pozbyć brzucha” (więcej o problemie) można znaleźć sporo rezultatów, będących także poradami profesjonalistów.

Fora dyskusyjneJedną ze znanych form poradnictwa w Internecie stanowią fora dyskusyjne. Najwięcej tego typu forów przeznaczonych jest dla pań i to one najczęściej na nich piszą. Fora tego typu odnoszą się do różnorodnej tematyki, zaliczając w to higienę ciała i makijaż, trendy, macierzyństwo, jak również rady na temat dietetyki i odchudzania. W tego rodzaju miejscach jednak często głos zabierają zwykłe użytkowniczki, nie mające wykształcenia w zakresie danej tematyki. Fora mogą być jednak źródłem przydatnej informacji, ponieważ użytkownicy wypowiadają się tam w kwestii swoich doświadczeń i przeżyć. A to często jest inspiracją dla innych.

Autor: Flickr.com

Specjalistyczne portaleW Internecie istnieją również strony traktujące typowo o utracie wagi i sporcie, szczególnie że ostatnio na pracy (zobacz jaki dysk twardy) tego typu jest wielkie zapotrzebowanie. Strony tego typu są zarządzane przez wykwalifikowanych dietetyków (pracy (zobacz przychód) sportowe). Często wzbogacone są o atrakcyjne wykresy i diagramy, w wielu miejscach można przykładowo spotkać kalkulatory BMI razem z indywidualną prognozą masy na przyszłe lata. Można na tych portalach również odszukać odpowiedź na kwestie jak na przykład „jak spalić tłuszcz?”. Dostęp do tego rodzaju stron jest jednak zwykle płatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*