W obecnych czasach powinniśmy inwestować w indywidualny rozwój

W dzisiejszych czasach łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, co nawet pragną tego dokonać zderzają się ze ścianą. Zapisują się do różnych reality show albo talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, bo chcą być znani i coś osiągnąć, to w porządku, nie ma co tego krytykować, co z tego, bo są tylko marionetkami w rękach zawodowych graczy – specjalistów z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli rokujący nadzieję na przyszłą karierę zostaną błyskawicznie zapomniani.

To oczywiście utrudnienie w każdej sferze życia. Wiedzą o tym ludzie, jacy byli na szczycie, a teraz muszą się schylać bardzo nisko, aby podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na szczycie, sława trwa zazwyczaj przysłowiowe pięć minut. To nie znaczy jednakowoż, iż trzeba w ogóle zrezygnować z wszelkich prób.
Zgodnie z dewizą: żyć szybko, umierać młodo, niekiedy korzystniej przeżyć błyskawiczne, acz ekscytujące życie niż męczyć się sto lat w cierpieniach. Może to zbyt mocny przykład, lecz dowodzi on w jakim sensie jesteśmy w stanie podejść do tego zagadnienia. Podejdź do życia, jak do fascynującej przygody, która ma kres. No tak, ma, lecz nie musisz o tych zagadnieniach myśleć, zrób więc wszystko, ażeby żyło Ci się dobrze na co dzień. Za często patrzysz w niebo, liczysz na cud?
Na darmo, ponieważ cuda nie istnieją, wiem, iż zdajesz sobie z tego sprawę, lecz jednak po raz kolejny masz nadzieję, iż jednakże, iż kto wie dziś właśnie się poszczęści…Zamiast takich wyobrażeń kształć się cały czas, chcesz się lepiej prezentować, mieć lepsze relarusztowanie (http://www.bautec-lodz.pl/#rusztowania)w kontaktach międzyludzkich zapisuj się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta znajduje się tutaj), chcesz wykształcić w sobie cechy silnego przywódcy, który mógłby przewodzić grupie, gdyż to pomoże Ci zrobić karierę w Twojej branży, nie wahaj się, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

Tych, i paru pozostałych, przydatnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w mieszkaniu i myśląc lub gapiąc się w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Tylko praca nad własnym charakterem i parcie do przodu (lecz nie „na szkło”) sprawi, iż staniesz się solidnym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o której wszyscy szybko zapomną. I jeszcze coś, nie oczekuj drogi na skróty, by coś zdobyć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i skuteczne, lecz tylko w filmach.