Usługi audytorsko-księgowe

Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Obecnie nieraz firmy wybierają usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wynika z ich różnych sytuacji rynkowych.

Czyżbyś chciał dostać sporo informacji na ów ciekawy temat? Szukasz detali? W takim razie kliknij, aby przeczytać (http://certificator.eu/pl/certification/certificates.html) – następne posty czekają na Ciebie.

Dla niewielkich firm zatrudnienie konkretnego pracownika oraz przeprowadzenie dla niego odpowiednich szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie zadań firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też często nie wymaga osoby na pełnym etacie. Więcej na
Większe jednostki gospodarcze traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której zyski pojawią się za jakiś czas. Niewielkie koszty są następstwem tak niższych opłat w stosunku z utrzymaniem własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalizującej się w danej dziedzinie. Na przykład analizowanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.
Czytaj też

Decydując się na przekazywanie mniej ważnych działań firma może skupić swoją energię na głównej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej wnoszą często wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest z reguły bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), przenosi się ryzyko związane ze skutkami błędów naszych pracowników. Prócz opisanych zalet trudno pominąć wady. Utrudniony przepływ informacji, mniejsze poczucie przynależności naszej firmy, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przetrawić wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję. autor (polecamy znajdź więcej)

Autor: