Unia Europejska i jej idee na rozporządzenia

Jak wszyscy wiemy wstąpienie do Unii Europejskiej Polski miało sporo zwolenników, jednak miało też duże grono oponentów. Mało osób, które z dezaprobatą przyglądało się akcesowi Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet ciekawe projekty i normy pozwalające na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać pewnych ludzi, że UE nie chce szkodzić, a ma za zadanie wspierać.

EICC
Sporo idei UE skupia się tylko na organizacjach, które same są chętne brać w nich udział, po sprawdzeniu przez organy UE, czy organizacja spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by organizacja połączyła swe siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużym stopniu przypominający zasadami normę ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść ISO 4001 została włączona do struktury EMAS – szczegółowe informacje.

System ten skupia różne przedsiębiorstwa, firmy, czy organizacje o czym wspominano wcześniej.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa kredyt hipoteczny wrocław na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej wiele niezwykle pożytecznych danych.

Ogólne założenie systemu polega na tym, że chce on wyróżniać te działalności, które ciągle się doskonalą w aspektach związanych z działalnością środowiskową, a jeżeli zdarzają się im jakieś pomyłki to są one niewielkie. Tak, więc system EMAS wyróżnia firmy, które chcą się rozwijać w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W Polsce w systemie zarejestrowanych jest jak na razie 45 firm, wiąże się to z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

Tylko teraz oceń kredyty inwestycyjne dla nowych firm ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to właśnie teraz! Zobaczysz, że naprawdę należy to zrobić!

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi, to wszyscy menedżerowie doskonale zdają sobie sprawę że niezbędne jest odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi. Istnieją różnego rodzaju szkoły zarządzenia, kodeksy, które stawiają jedne firmy pod tym względem wyżej niż pozostałe, należy do nich np. eicc. EICC to kodeks w którym zawarto jak powinna zachowywać się organizacja, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeśli jakaś firma, chce wykazać, że dobro pracownika, jego higiena pracy jest dla nich najważniejsza, to może podpisać się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być całościowym spojrzeniem na proces dostaw. Otóż EICC został zrobiony z myślą o firmach, które projektują oraz wprowadzają na rynek produkty lub mają w ofercie towary i usługi, które są wykorzystywane w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks nastawiony na firmy z sektora elektronicznego i ma on być stosowany względem dostawców jak też podwykonawców.