Robienie porządków to świetny test na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie czynności, które zmuszają nas większej stanowczości i systematyczności. Można do takich przykładów wpisać wiele codziennych czynności: sprzątanie, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i inne. W każdej z wymienionych aktywności liczy się powtarzalność a także zachowanie swego rodzaju rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Na przykład takie porządki. Załóżmy, że robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, używamy wielu innych pojemników, w których znajduje się chemiczna substancja, na poszczególne brudy: łazienkowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, gdyż jeśli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a zwykły obowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Kolejny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie dziecka. Tutaj najpewniej dopuszczamy się wielu błędów. Jeśli nie będziemy też do końca konsekwentni, dziecko na pewno zrobi z tego pożytek. Trzeba natomiast wziąć poprawkę, że przecież dziecko to żywe stworzenie, nie da się opieki nad nim porównać do zwykłego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie samym wojskowym porządkiem i sumiennością, ale musimy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję sprawdzone mopy.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei dość łatwe, ale jedynie w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych porach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko na papierze wygląda pięknie, ale gdy przychodzi, co, do czego w tym momencie dopiero wiemy, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to niekończąca się walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś czego nie widać, lecz także z czymś co nam jednocześnie wchodzi w drogę. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak jakby zmienić część siebie. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – sport, jest dość podobny do przestrzegania diety, ale tylko pozornie.

Bez zwłoki zerknij tu – to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika tematu, który w tym artykule opisujemy. Ta wiadomość na pewno da ci do myślenia.

Jeśli chodzi o dietę musimy zmienić przyzwyczajenia kulinarne, lecz kiedy uprawiamy sport zmianie ulega coś więcej. Jedzenie rzeczywiście, gdyż kiedy trenujemy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak powinniśmy zmienić… nas samych. I to jest chyba w tym najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Zwykły obowiązek przeradza się tu w nieustanną batalię, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. pojemniki do wody.

Sprawdź naszą podstronę. Masz możliwość przejrzeć na niej kolejne ciekawe opisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/) informacji na ten temat.