Rekomendowane metodyki odświeżania starych przedmiotów – hydrografika

W dzisiejszych czasach znaleźć można sporo inspirujących metod, dzięki czemu mamy możliwość odświeżyć stare przedmioty. Technika opierająca się na używaniu wody polega na nakładaniu wybranego wzoru na powierzchnię określonego elementu.

waterdesign

Jej początkowe etapy: odpowiednie dopasowanie powierzchni do malowania czy właściwe lakierowanie lakierem podkładowym. Później stosuje się odpowiednio dobraną i odbywa się cały proces nałożenia hydrografiki.

Hydrografika – czyli na jakie detale warto zwrócić uwagę przy tej metodzie

Kolejnym zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni przy użyciu lakieru bezbarwnego oraz w końcu polerowanie elementu. Wybrany obraz przenosi się na właściwie każdą powierzchnię odporną na wodę. Może to być zarówno metal, plastik, drewno, jak i ceramika.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (https://dynamic-ht.com/PL-pl/) do kolejnych naszych newsów, które będą o bliskiej tematyce.

Wśród dostępnych obecnie na rynku wzorów można znaleźć cały wachlarz bardzo zróżnicowanych oraz atrakcyjnych możliwości. Oferowane przez producenta desenie mogą przywodzić na myśl także granit oraz marmur.

Popularność nowoczesnych technik odświeżania przedmiotów

Druk wodny zalicza się do metod, przy używaniu których nakłada się nadruk firmy Tritex – (nadruki na tkaninach) na rzeczy zarówno płaskie, jak i te o nieregularnych kształtach. Niemałe znaczenie ma to w przypadku przedmiotów metalowych czy drewnianych, co mają być takim nadrukiem pokryte. Ponadto zabezpieczenia powierzchni są porównywane do ochrony, którą zapewniają przedmiotom powierzchnie lakierowane. Jest to niezwykle cenione przez wymagających wysokiej jakości klientów.

Jakie korzyści wypływają z postawienia na profesjonalnie wykonaną hydrografikę?

Hydrografika jest złożonym procesem fizyczno-chemicznym z użyciem wody (zobacz). Dzięki tej technice jest możliwe nanoszenie nadruku też na przedmioty w 3D. Jest jedną z niezwykle dobrych i wiele razy sprawdzanych modyfikacji, jakie tylko możemy zastosować na tak wielu różnych powierzchniach. Czyni możliwym doskonałe wykończenie oraz stuprocentowe pokrywanie także niedostępnych miejsc. Szczególnie znaczące jest to w przypadku nakładania wzoru tą techniką w rogach i w niezbyt dużych szczelinach.