Na czym polega automatyczna segregacja śmieci?

Ekologia od jakiegoś czasu jest jednym z najważniejszych sfer naszego życia społecznego. W TV, rozgłośniach radiowych i prasie dużą część czasu zajmują programy o takiej tematyce w bardzo rozlicznych odsłonach. Panie z ekranu podpowiadają nam, jak ekologicznie pucować cztery kąty. Nawet telefony komórkowe niektórych producentów zachwalane są jako ekologiczne, albowiem do wyprodukowania ich spożytkowane były materiały do których produkcji były wykorzystane odpady. W marketach kupujący naciskają na sprzedawców, ażeby pakowali produkty w bio-degradowane opakowania.

odpady

Autor: Jerry Nihen
Źródło: http://www.flickr.com
Podobną dbałość można zauważyć jeśli chodzi o gospodarzenie odpadami w miejskimi. Od zawsze frapowałem się, co robi się z odpadami które wrzucam do eleganckiego kosza na śmieci. Oczywiście następuje utylizacja odpadów. Nadzwyczaj interesującym jest, jak przebiega ów proces w dobie ekologii. Otóż nie jest to wcale taka prosta rzecz. Najpierw do zakładu utylizacji odpadów przyjeżdża samochód ciężarowy z odpadami, potem zostaje on zważony i ładunek jest przesyłany do samoczynnej sortowni, w której za pomocą systemu bębnów i sit odpady zostają wstępnie rozdzielone podług wielkości.

Odpady o charakterze biologicznym skierowywane są prosto do kompostowni, gdzie poddawane one są intensywnemu procesowi dotlenienia oraz fermentacji, zmieniane są w biologiczny nawóz, po czym wyprzedawane. Pozostałe odpady są transportowane do dalszego samoczynnego procesu sortowania, w wyniku którego zabiera się od odpadów butelki plastykowe i automatycznie porządkuje wedle kolorów. Na następnym etapie utylizacja odpadów przedstawia się tak, iż z masy która pozostała na taśmie oddzielane jest szkło a także wszelkiego rodzaju ostre fragmenty a także metal, papier itp. odpady (szczegółowe informacje), także metale kolorowe. Następnie Pozostałą część odpadów prasuje się w bele z pomocą specjalnej prasy (wszystko co musisz wiedzieć na temat recyklingu odpadów).

Na terenie takich nowoczesnych zakładów bardzo często znajdują się stare wysypiska śmieci, które teraz mają „drugie życie”.

Jeżeli przedkładana tutaj problematyka to Twój konik – wyraź opinię (http://www.securityservice.pl/pl/ochrona-kutno/) na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla redaktora się będzie liczyć.

Wprzódy w odpowiedni sposób zabezpieczane, gazy gnilne prowadzone przewodami wykorzystywane są w celach grzewczych. Tego rodzaju układ utylizacji odpadów spełnia rygorystyczne standardy ekologiczne. W powyższym materiale został omówiony jeden z najnowocześniejszych zakładów utylizacji odpadów. W Polsce przybywa ich z każdym rokiem.