Jak zrobić dobrze szkolenie?

W dzisiejszych czasach niemalże wszyscy ludzie się szkolą. Co jak co, lecz generalnie to rzeczywistość jest taka, że jeżeli sensownie jakiś człowiek podchodzi do własnej kariery zawodowej, nigdy nie będzie we wszystkich przypadkach rezygnował z propozycji szkolenia. Zresztą często pracodawca wysyła na szkolenie, a więc generalnie nie ma innego rozwiązania.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze, iż takie trenerze (zobacz odnośnik do strony) są coraz powszechniejsze, ponieważ jedną z głównych bolączek naszej ekonomii jest wciąż nie do końca wyuczona kadra pracownicza. Już aktualnie brakuje rąk do pracy – choć bezrobocie jest znaczące. To znaczy, że w dalszym ciągu co niektórzy ludzi nie posiadają dobrych kwalifikacji. Jednak akurat ten artykuł chciałby poruszyć takie tematy jak badanie kompetencji bądź promocja szkolenia…

Z pewnością trzeba reklamować szkolenie. Prócz typowych sposobów reklamowania swoich szkoleń warto wspomnieć o tych nieco mniej zwyczajnych. Przykładowo tzw. reklama viralowa pod bardzo wieloma względami jest doskonała. Można w sumie rzec, że najczęściej tego typu reklama daje niezły skutek. Szczególnie, iż reklama jest droga.

A reklama viralowa jest praktycznie bezpłatna, no oby zdołała trafić do naszej grupy docelowej. To wiadome: jeżeli przykładowo organizujemy szkolenie (polecamy asesment center) dla biznesmenów, to zapewne reklama viralowa nie da doskonałego efektu. Tego typu target zasadniczo nie przesiaduje na Wykopie albo Kwejku. Inna kwestia, istotne jest to, aby właśnie ją omówić, to chociażby badanie potrzeb szkoleniowych – przydałoby się zlecić je fachowcom od badania.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Można w sumie powiedzieć, że takie badanie powoduje, iż no przynajmniej będziemy w stanie dowiedzieć się dokładnie na które szkolenia jest obecnie zapotrzebowanie. Szkolenie na które praktycznie nikt nie zapragnie przyjść zapewne nie będzie radością – organizujemy je dla kasy, to oczywiste, że nie jesteśmy instytucją charytatywną.

Czyli solidna promocja takiego szkolenia, oprócz tego ponadprzeciętna jakość nauki, interesująca tematyka, a wielce prawdopodobne, że ludzie będą z wielką chęcią chadzali na szkolenia, które organizujemy. No co jak co, ale na porządne szkolenia był oraz zawsze będzie spory popyt. Każdy chce być mądrzejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*