Jak zająć dziecko w pochmurny dzień? Sprężyny!

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sprężyny znajdują się wszędzie? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, żeby wymienić choćby kilka rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Przykładem może być choćby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest niewielka, lecz bardzo istotna.

A tapczan? To pewne, że, wielu z nas wspomina z nutką nostalgii stare wersalki sprzed lat. Trzeszczące sprężyny wbijające się w plecy przy najmniejszej próbie przewrócenia się na drugi bok. To już na szczęście było minęło. Produkcja sprężyn rozwinęła się od tamtego czasu znacznie i dziś sofy i materace sprężynowe są komfortowe i trwałe i nie grozi nam, że dostaniemy w plecy sprężyną wyskakującą przez tapicerkę. A zdarzały się i tego rodzaju przypadki.

Bardzo dużo sprężyn można odszukać w samochodzie. Cały system amortyzacji kół i wiele elementów wyposażenia wykorzystuje działanie sprężyn. Kiedy zajrzymy na podwozie, albo pod maskę bez problemu, od razu zauważymy przynajmniej parę sprężyn.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Oczywiście sprężyna sprężynie nie równa. Jest co najmniej cztery typy sprężyn. Wyróżniamy sprężyny naciskowe – czyli takie które można ścisnąć a one będą rozpierać dwa elementy. Są także sprężyny naciągowe, które, jak sama nazwa mówi, trzeba naciągnąć a one zaczną dwa elementy ściągać do siebie. Możemy wyróżnić też sprężyny skrętowe. Takiego typu sprężyny wykorzystuje się choćby do zamykania słoików z przetworami. Chyba wszyscy mamy w piwnicy przynajmniej jeden słoik typu weck. Ten, do którego musimy mieć odpowiednią gumową podkładkę, na którą nakładamy wieczko i zabezpieczamy właśnie wspomnianą sprężyną.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej meble młodzieżowe wójcik na prezentowany temat – informacje okażą się z pewnością niezwykle interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Chociażby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn. Może to też być świetna zabawa dla dzieci. Sama sprężyna zresztą też. Właściwie w każdym kiosku możemy zakupić niezwykle długą i giętką kolorową sprężynę. Zabawa nią jest wspaniała – możemy kazać jej „schodzić” ze schodów, bawić się nią tak jak jo-jo i co tylko dusza zapragnie.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest faktycznie rzetelna oferta (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/oferta), odnosząca się do wartościowych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

Sprężyny można znaleźć w każdym miejscu! Może wydawać się to trochę wyolbrzymione, ale spójrzcie tylko dokoła. Żabki do firanek, otwieracz do słoików czy materac w sypialni to tylko te najbardziej oczywiste przykłady.