Jak pożyczyć pieniądze poza bankiem?

Od bardzo dawna wiadome jest, że pieniądze pełnią w życiu ogromnie ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku gotówki może się to w negatywny sposób odbić na poziomie życia. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak także ludziom żyjącym w dostatku raz na jakiś czas brakuje środków na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu człowieka całkiem często występują też momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna.

Jeżeli poszukujesz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem (http://www.efematic.pl/), tutaj również na pewno będzie dokładnie to, czego szukasz.

Nierzadko są to cele wiążące się z przyjemnościami i rozrywką, takie jak na przykład wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że gotówka potrzebna jest w przypadku pojawienia się nagłej choroby czy z powodu wypadku. Nadprogramową gotówkę można pożyczyć na rozmaite sposoby. Występuje również kilka metod tego rodzaju pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów uzyskiwania dodatkowych środków znanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa podpowiada, są to pożyczki, które uzyskuje się bez udziału instytucji takich jak na przykład banki. Jest to po prostu przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do drugiej. Sposób brania takiej pożyczki zależy od woli obu stron, jak również często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, by sprecyzować kilka ważnych elementów >>Przeczytaj jak zmienić kredyt na tańszy<< Przede wszystkim należy ustalić wielkość pożyczki. Większa część ludzi określa w tym miejscu także oprocentowanie pożyczki. Bardzo istotne dla obu stron jest także określenie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki pozabankowe

W ostatnim czasie także na terenie Polski na duża skalę rozwinęły się instytucje określane mianem parabanków. Są to firmy działalnością podobne do prawdziwych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane w tak wysokim stopniu jak typowy bank. Parabanki zazwyczaj zajmują się udzielaniem pożyczek, często jednak na bardzo wysoki procent.

Zaciągając pożyczkę w takiej firmie należy niezwykle skrupulatnie zapoznać się z warunkami umowy, jaka jest zawierana. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która wiąże się z dużym ryzykiem.