Czyszczenie to w wielu przypadkach udręka dla domowników

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i chcesz, aby w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem nawyki twojego partnera, jego wyniesionego z domu myślenia, iż nic w gospodarstwie domowym jeśli chodzi o porządki nie musi robić. Wystarczy, że przyjdzie z pracy, usiądzie się na kanapie i włączy telewizor. Czasami do tego otworzy piwo i będzie drzemał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, że przed chwilą wrócił z pracy, ale chciałabyś, żeby choć w weekend trochę ci pomagał przy sprzątaniu…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Niestety, zdajesz sobie sprawę z tego, iż to mało realne. Rozmawiałaś z nim, kupiłaś nawet dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – najlepsze ręczniki papierowe), lecz on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, by, chociaż wykonywał jak najprostsze sprzątania ręczne, czyli, jeśli coś wylał niech weźmie ręcznik papierowy i to powyciera, ale on nie przyjmował tego do wiadomości. Kiedyś wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale czyścić, jednak był to pojedynczy przypadek, który wydarzył się kiedyś.

Masz świadomość, że metamorfoza twojego partnera z normalnego, nic nierobiącego w domu faceta na usłużnego, pomocnego męża jest mało realna, dlatego już nawet nie starasz się tłumaczyć.

Jeśli jesteś pewien, że informacje na omawiany temat będą dla Ciebie wartościowe, to wejdź na sensowny serwis (mechanika-service.com/), który z pewnością tego typu wiadomości ma.

Rozumiesz, iż twój partner pochodzi z normanej polskiej rodziny, gdzie faceci relaksowali się przed telewizorem, a kobiety biegały ze ścierkami. Wiesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli sami bracia i wszyscy po kolei, identycznie, jak ich ojciec siedzieli i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka biegała dookoła, żeby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego choćby powodu zmiana tego typu nawyków jest trudna i mało prawdopodobna, ale jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować wbić mu do głowy, iż niektórych rzeczy nie będziesz już robić, gdyż ci szkodzą.

Jeżeli chcesz zgłębić niniejszą problematykę bardziej, kliknij ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

Dlaczego bowiem masz przesuwać wielkie meble, po to by za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: skrobaczki domowe. Jeśli wciąż nie będzie słuchał wytłumacz mu, że następny tego typu wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Wytłumacz, że udasz do specjalisty i faktycznie, jeśli nie da temu wiary, uczyń to. Uzmysłów mu, iż masz swoje lata i żądasz jego wsparcia, a twój partner niech wreszcie stanie się rzeczywiście partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem rozwalonym na kanapie.