Strona z radami na każdy temat

Aktualnie sieć stała się najważniejszym i najczęściej stosowanym medium. Ze stron internetowych bierze się zarówno informacje z całego, jak również dane przydatne w życiu codziennym. Do tych ostatnich z pewnością zaliczają się różnorodne porady. Jak wiadomo, od dawnych czasów człowiek potrzebował rad w różnych sprawach.

uroda

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Świeżo upieczone matki szukają danych na temat opieki nad małym dzieckiem, świeżo upieczony właściciel samochodu będzie się dowiadywał o sposobach pielęgnacji auta. Źródłem informacji tego rodzaju nierzadko bywają inni ludzie, na przykład rodzina czy znajomi. W dzisiejszych czasach jednak nierzadko bywa tak, że kontakt z innymi ludźmi prowadzi się za pośrednictwem sieci. Tam też zwykli ludzie umieszczają wskazówki na różnorodne tematy. Są specjalne strony, które gromadzą tego rodzaju porady, porządkując je i prezentują w postaci różnorodnych działów. Można więc tam odszukać odpowiedzi na kwestie takie jak „jak dobrać fryzurę” (dowiedz się z poradnika), czy też wskazówki w temacie wędkowania.

GotowanieTrzeba przyznać, że wielką popularność w sieci mają różnego rodzaju porady odnoszące się do kulinariów. Bierze się to w dużej mierze z faktu, że strony internetowe są dla dużej liczby ludzi głównym źródłem przepisów na potrawy. Tam zresztą można spotkać w jednym miejscu dużo przepisów na tę samą potrawę, na przykład na sernik. Na portalach z poradami takie porady (zobacz shockvertising) zajmują wysoką pozycję pod względem liczebności i poczytności. Są to nie tylko same przepisy, ale także proste wskazówki, w jaki sposób dobrze wykonywać czynności związane z kuchnią .

porady (zobacz jak zarobić na stronie internetowej) audiowizualne

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczną popularność w obecnych czasach przeżywają wszelkiego rodzaju materiały video. Obecnie każdy jest w stanie stworzyć swój film za pomocą kamery w komputerze czy telefonie komórkowym. Dlatego też rozmaite wskazówki w tej formie pojawiają się niezwykle często. Ich dużą zaletą jest to, że widz obserwuje z duża dokładnością metodę spełniania jakiejś czynności i jej rezultat. Tego rodzaju metoda nierzadko używana jest do porad kulinarnych, ale także tych na temat makijażu i urody. Z tego powodu po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „jak zrobić loki” z pewnością znajdzie się wiele wyników w formie filmu wideo.

***Czytaj tematy porad