Księgowość poza firmą

Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Teraz coraz częściej firmy decydują się na usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych wynikają z różnych przyczyn. Dla niewielkich firm zatrudnienie dedykowanego pracownika i sfinansowanie mu niezbędnych szkoleń jest droższe niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. (Polecamy magazyn online) Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma z reguły też tak dużo zadań, by wypełnić cały dostępny czas.

Większe spółki uznają outsourcing jako formę inwestycji z, której plony będzie można zobaczyć w przyszłości.

Spodobały Ci się informacje zaprezentowane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne) możesz przenieść się do bardziej szczegółowych tematów, które ukryliśmy w linku poniżej.

Niskie koszty są rezultatem zarówno niższych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalistycznej np księgowość online.

Preferując outsourcing wybranych działań firma może poświęcić całą swoją uwagę kluczowej działalności, ludzie z firmy (rozwinięcie tematu- Czystal) zewnętrznej wnoszą zazwyczaj wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest zazwyczaj przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), zmniejsza się ryzyko związane ze skutkami pomyłek naszych pracowników.

Poza wymienionymi zaletami trudno pominąć wady. Utrudniony przepływ danych, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej organizacji, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno odrzucić wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak powszechny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. (Nowość: lista płac) Dlatego dobrze jest przetrawić wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję.