Firma w Polsce. Czy to na pewno przemyślany koncept?

Mając własną działalność gospodarczą należy borykać się z wieloma problemami. Mawia się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, ponieważ nie ma nad sobą bossa, ale… Ma za to innych dyrektorów, a jest ich bardzo dużo, więc powinien się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, gdyż o nich mowa, to zmora każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza w naszym kraju.

Jeżeli omawiany materiał jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku zobacz także uwagi ze strony – one również są warte Twojego zainteresowania.

Nie twierdzę, iż są kraje, gdzie jest korzystniej, gdyż wiem, że są też kraje, gdzie jest gorzej. Mimo wszystko, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dość prędko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi prowadzących własne działalności gospodarcze.

No bo co by tu dużo nie mówić prywatne firmy to same korzyści dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, iż istnieją rynek usług rośnie w siłę, dzięki temu zatrudniani są też ludzie, którzy dostają wynagrodzenie, więc mogą robić zakupy. Jeśli zaś istnieje duże bezrobocie to z tymi osobami także musimy coś zrobić.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do następnej strony, na której wyszukasz pouczające artykuły – kliknij w link virale.

Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie… Jeśli natomiast istnieje dużo biznesów, jakie mają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie posiadają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie pobudza konsumpcję – kolejną korzyść dla sytuacji gospodarczej. Przykładowo taka firma, która prowadzi szkolenia bhp w Warszawie, nie tylko, że obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – informacje o szkoleniach bhp.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś posiada działalność jednosodową, a trzeba zauważyć, że w Polsce występuje sporo takiej formy zatrudnienia to też pozytywnie, ponieważ taka osoba zamiast kombinować, robi coś, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są bardzo wysokie (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze przeprowadzane są kontrole skarbowe i inne, które kosztują dużo niepokoju i nerwów. Wielu ludzi nie wytrzymuje tego i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś zmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują jedynie Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” w każdym z urzędowych pięter – zobacz na stronie na