Site Loader
ul. Gospodarcza, 37-700 Przemyśl
Wszystko zależy od punktu patrzenia, tak samo jak postrzeganie konkretnej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Spoglądamyna otoczenie różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, kolejni wszystko zobaczą w ciemnych barwach. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, jest zależne od biologii? Od wszystkiego razem?

Na pewno nie da się określić jednej przyczyny konkretnego patrzenia na otoczenie czy podejścia do życia.

Jeżeli uważasz, że prezentowana problematyka jest intrygująca, kliknij ten link, w najświeższym tekście (https://www.vectorsoft.pl/) też przeczytasz coś godnego zainteresowania!

Nawet w sytuacji gdy jedno z wydarzeń ma wpływ na kolejne zdarzenia, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na pewne sytuacje aniżeli druga. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareagujemy na sytuację, które można zakwalifikować jako niespodziewane, lecz jednak możliwe. w jaki sposób byśmy sobie dali radę z poważną tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tego przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/

Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co natomiast uważają, że zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej udali by się w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli poważnie. Być może nie byłoby to tak widoczne, ten dziwny rozwój sytuacji, gdyby nie te poprzednie zapewnienia i oświadczenia. Nie da się tak łatwo popatrzeć na swoje życie z dalszej perspektywy, zrobić filmowanie z powietrza (sprawdź), by dostrzec, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować skromność i nie rozpowszechniać ostatecznych opinii, co do naszego postępowania, ponieważ możemy bardzo się zdziwić i koniec końców nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeśli sami nie deklarujemy, jak byśmy się zachowali w konkretnej sytuacji, to istnieje cała masa czynników, które dają nam tego, jak potoczyłyby się nasze losy. Wśród najistotniejszych z nich trzeba wymienić: charakter, temperament, doświadczenie z analogicznymi sytuacjami czy reagowanie na podobne dramaty (ale u kogoś innego). Najłatwiej jednak ocenią nas obcy, rzecz jasna „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, ponieważ osobnik z zewnątrz ocenia nas tylko po tym, co widzi, lub co o nas usłyszy, jednakże będą to rzeczy nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie zamienili słowa z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach uważają, że w dalekich krajach mieszkają tylko ludożercy.

Post Author: admin