Powered by Drupal, an open source content management system

Światło w ogrodzie

Z oświetleniem jest jak z grą w kasynie. Można wygrać albo przegrać. Idealnie dostosowane światło zdziała cuda, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to dom, park czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, a z tym bywa różnie.
Nocne oświetlenie ulic
Wybór właściwej oświetlenia to ponad połowa sukcesu. Z tego powodu wskazane jest, by już w na początku powstawania domu rozważyć, która część domu, ściana lub zakątek ogrodu jest warta wyeksponowania. Choć z trudnością przychodzi nam ta decyzja w czasie kiedy nasze gniazdko dopiero co pni się do góry, musimy przeznaczyć temu tematowi nieznaczną ilość czasu.

Patrząc na czasopisma branżowe i specjalistyczne zajmujące się architekturą krajobrazu, widzimy, jak znaczną rolę w obecnych czasach spełniają elementy nowoczesne, wcześniej nieodkryte i oryginalne. Dotyczy to nie tylko budowy i kształtu samego domu, ale także dodatkowych elementów, których zasadniczym celem jest wzbogacenie wizualne budowli. Jednym z takich elementów są lampy ogrodowe, których rola jest bardzo duża i znacząca.

Ogród nocą
Autor: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl
W dzisiejszych czasach lampy ogrodowe montowane są nie tylko po to, by oświetlić drogę i dróżki, ale także po to, by dodać tajemniczości i elegancji posesji. Temat ogrodów daje dzisiaj sporo możliwości i rozwiązań, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Projektanci ogrodów proponują wykorzystanie w ogrodzie posągów, orzeźwiających fontann lub tak oczka wodnego, co sprawi, iż ogród będzie uspokajał swoich właścicieli i pozwoli im na chwile relaksu. Niewątpliwie lampy ogrodowe to kropka nad „i” zielonej przestrzeni i pomagają stworzyć taki wizerunek ogrodu, jaki sobie właściciel ogrodu wymarzył.

W sieci znajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, nie tylko do domów i ogrodów, posiadających w swej ofercie np. lampy uliczne czy parkowe. Oprawy Led, lampy Led odpowiednio rozmieszczone gwarantują lepszą widoczność podczas prowadzenia pojazdów. Z powodzeniem lampy uliczne są wykorzystywane także przy oświetlaniu chodników, osiedli czy placów do parkowania. Dzięki ich zastosowaniu ulice, parki zachwycają urodą, gwarantując nam jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.A przecież na tym zależy nam najbardziej.