Powered by Drupal, an open source content management system

Biznes oparty za pośrednictwem crowdfundingu - w jaki sposób to działa?

Crowdfunding nadal jest zjawiskiem stosunkowo młodym na terenie Polski. Na świecie narodził się trochę wcześniej, zyskując błyskawicznie duże powodzenie. Mówiąc ogólnie opiera się na finansowaniu rozmaitych przedsięwzięć z wykorzystaniem Internetu.
crowdfunding ikonografika
Autor: Rocío Lara
Źródło: http://www.flickr.com
Internet jest bowiem współcześnie ogromnie popularnym i chętnie wykorzystywanym środkiem przekazu. Internauci stanowią bardzo dużą liczbę, która może zrobić bardzo dużo przy określonym wkładzie własnym. Istota crowdfundingu przejawia się w jak największej ilości ludzi, którzy postanowią wesprzeć dany projekt. Kwoty wysyłane przez użytkowników są bardzo zróżnicowane, mogą być niewielkie. Istotne, by na określony cel wpłaciło jak najwięcej osób. Na portalach do crowdfundingu autor danego projektu wyznacza czas, w jakim ma miejsce finansowanie określonej rzeczy. Celem jest zgromadzenie określonej sumy w wyznaczonym przedziale czasowym.

Pomysły finansowane za pomocą crowdfundingu

Praca zespołowa
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Crowdfunding to rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie bardzo różnych celów. Na takich witrynach jak indiegogo w Polsce udzielają się różnorodni ludzie, część z nich jest przykładowo artystami, którzy pragną zrealizować swoje dzieła z pomocą crowdfundingu.
Nierzadko zdarza się, że tą metodą zespoły muzyczne planują zgromadzić środki finansowe na nagranie debiutanckiego albumu i tylko w ten sposób mogą to osiągnąć. Na stronach tego rodzaju można znaleźć też projekty w kwestii chęci założenia własnego biznesu przez niektórych ludzi. Jest także spora część przedsięwzięć opierających się na wyjazdach zagranicznych, na które zbierane są środki.Crowdfunding na terenie Polski

Jak już było wspomniane w Polsce crowdfunding jest zjawiskiem raczej młodym, lecz ulega prężnemu rozwojowi. W obrębie państwa bardzo wielu osobom udało się do tej pory osiągnąć zamierzone cele i spełnić pragnienia dzięki finansowaniu społecznościowemu. Na polski crowdfunding składa się zestaw portali internetowych, zarówno o charakterze ogólnym, jak i tych, które są typowo przeznaczone do konkretnej dziedziny - rodzimy portal crowdfundingowy. Istnieją więc platformy dotyczące tylko przedsięwzięć artystycznych, jak również takie, które dotyczą działań charytatywnych. Z najpopularniejszych stron tego typu korzysta kilka tysięcy użytkowników.