Site Loader
ul. Gospodarcza, 37-700 Przemyśl
biznes

Jak skutecznie sprawdzić własnego kontrahenta?

Tylko naiwny człowiek uważa, że ludzie są zasadniczo uczciwi – zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest w cenie. Tak naprawdę rozumiem to, w końcu w grę wchodzą znaczące pieniądze. Osobiście staram się być uczciwy, ale zdaję sobie sprawę, iż uczciwość, chociaż tak naprawdę nierzadko spotykana, to jednak nigdy nie jest powszechnym zjawiskiem. Poznałem biznesmenów, którzy niejako dali się wyrolować, a więc chociażby zostali wystawieni przez kontrahenta.
Komputery w biznesie

Rachunkowość co trzeba o tym przeczytać?

Rachunkowość może zwyczajowo spędzić sen z powiek. Wypełnianie teraz wielkiej liczby papierów powoduje zazwyczaj dosyć sporo trudności albo powodować może duży stres, który nieraz przekłada się na dokładność swojej pracy. Błędy w formularzach mogą dużo kosztować konkretną osobę, dlatego dobrze jest ich zawczasu unikać. Najlepiej będzie przyjrzeć się takowej kwestii bliżej albo pomyśleć czy da się liczyć na opłacalność finansową odpowiedniego księgowego.
biznes

Obecnie wyposażanie firmy w programy informatyczne to niemal obowiązek każdego właściciela

Kiedy masz własną firmę, wówczas kategorycznie doskonale wiesz, jak sporo trzeba poświęcić, aby wszystko nieźle działało. Jeśli chcesz ułatwić swoim pracownikom życie, wtedy możesz na przykład kupić dla firmy różnego rodzaju programy komputerowe, które będą w stanie pomóc nie tylko Tobie w zarządzaniu zakładem, ale również Twoim pracownikom.
Finanse w zarządzaniu firmą

W czym fundusze z Unii Europejskiej pomagają małym przedsiębiorstwom?

Od czasu wejścia naszego kraju do struktur unijnych, byliśmy obserwatorami mnóstwa zmian, które przebiegają w niemal każdej dziedzinie życia, zaczynając od przemian gospodarczych (wzrastające płace, współpraca z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po przemiany mentalne (większe otwarcie na odmienność). Najczęściej jednak mówi się o różnego rodzaju dofinansowaniach unijnych, które pomogły stanąć na nogi wielu przedsiębiorcom.
szkolenia

W finansach często jest coś na rzeczy

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast jeśli staniemy na minę, to znaczy dopadną nas niebezpieczeństwa – może się zdarzyć, iż srogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju interesu jest kwestia należytego spełnienia kontraktu.
szkolenia

Prowadzenie własnej działalności

Posiadanie własnej firmy jest marzeniem dużej liczby młodych ludzi żyjących współcześnie. Zwykle bierze się to z faktu, że są oni świadomi korzyści, jakie zazwyczaj wypływają z tego rodzaju sytuacji. Przez większość ludzi na przykład podkreślany jest fakt, że prowadzenie własnego biznesu ma wszelkie korzyści, które niesie za sobą bycie swoim własnym szefem. Podkreślana jest więc niezależność, możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, a także brak podległości finansowej. Poza tym jednak większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że stworzenie, jak również kontynuowanie własnej działalności nie jest sprawą łatwą, a niekiedy bywa niezwykle trudne.

Archiwa