Powered by Drupal, an open source content management system

Rozmaite typy pożyczek

W życiu każdej osoby są takie momenty, w których niezbędne jest uzyskanie dodatkowej dawki pieniędzy. Wynika to z różnych sytuacji w życiu, na przykład z niespodziewanych zdarzeń losowych, takich jak na przykład wypadki i problemy ze zdrowiem. Występuje także dużo mniej groźnych i traumatycznych przypadków, kiedy potrzebne są dodatkowe porcje pieniędzy.


powiększanie ilości pieniędzy
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Może to być na przykład pomysł na wycieczkę za granicę lub inny wyjazd wakacyjny. Nadprogramowa gotówka bywa wykorzystana do realizowania rozmaitych marzeń i planów, zarówno tych związanych z codziennymi potrzebami, jak i nieoczekiwanych zdarzeń i wyjazdów.

Jako że większa część ludzi nie może pozwolić sobie na realizowanie zamierzeń i pragnień na bieżąco, często środki na te cele są uzyskiwane z różnorodnych źródeł, jak http://optimal-finance.pl/. Pożyczkę można zaciągnąć na różne sposoby zależnie od wymaganej ilości i innych aspektów.

Pożyczanie od innych ludzi

Niejednokrotnie bywa tak, że potrzebna gotówka pożyczana jest od innych ludzi, często rodziny lub przyjaciół. Tę metodę stosuje się zwykle przy niedużych pożyczanych kwotach, które nie będą nastręczać dużych kłopotów przy oddawaniu.

monety przy śwince
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Także w sytuacji takiego pożyczania niezwykle ważne jest, by jasno i precyzyjnie określić warunki zawieranej transakcji. Warunki te to na przykład dokładna kwota pożyczki, a przede wszystkim termin jej oddania. Pożyczki poza instytucją banku udostępniane w ramach rodziny czy grupy znajomych najczęściej nie są oprocentowane.

Pożyczki i kredyty z banków i innych miejsc

Jeżeli chodzi o zdobywanie gotówki z różnych instytucji, to najważniejszą metodą jest zaciąganie pożyczek i kredytów w bankach. Banki są właściwie jedyną instytucją, która ma prawo udzielać kredytów i są to zwykle kredyty opiewające na duże sumy. W instytucjach bankowych udostępniane są również usługi takie jak nieruchomość (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości bez bik) pod zastaw różnorodnych przedmiotów.

Przy braniu kredytu bankowego bardzo istotnym warunkiem jest, by zdradzić cel, na jaki przeznaczane są otrzymane pieniądze. Oprócz banków w ostatnim czasie powstaje także bardzo dużo innych instytucji, gdzie można zaciągnąć pożyczkę. Przy nawiązywaniu umów z takimi firmami powinno się jednak zachować dużą ostrożność.